Czym tani serwer różni się od drogiego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakładając stronę internetową będziemy potrzebowali do tego serwera. Na nim zostanie nam udostępnione miejsce na umieszczenie plików, które będą publicznie dostępne w sieci. Zależnie od tego jaki portal zamierzamy prowadzić, będą nam potrzebne inne funkcje. Czasami wystarczy więc zwykły tani hosting, a czasami trzeba będzie wybrać droższą wersję. Czym się kierować w konkretnych sytuacjach? Sprawdźmy to.

Wizytówka firmowa

Nie bez powodu mówi się, że jeśli jakaś firma nie ma swojej wizytówki w sieci, to tak jakby nie istniała. Dlatego też należy umieścić w sieci choćby jeden niewielki dokument, który będzie z grubsza opisywał działalność przedsiębiorstwa i informował o danych kontaktowych (telefony, adresy itp). Tutaj możemy posłużyć się tanimi serwerami VPS Windows, ponieważ doskonale się do powyższego celu nadadzą. Wystarczy minimalna ilość miejsca dyskowego oraz możliwość podpięcia atrakcyjnie brzmiącej domeny. To wystarczy, żeby klienci szukający konkretnych usług czy towarów w sieci, zaczęli do nas trafiać.

Rozbudowany serwis

Jeżeli natomiast chcemy czegoś bardziej rozbudowanego, na przykład sklepu internetowego czy nawet portalu blogowego, będzie nam potrzebny inny zestaw funkcji. Przede wszystkim nie obejdzie się bez dostępu do interpretera PHP bądź Perl, dostępu do baz danych MySQL lub MSSQL. Konieczna będzie także znacznie większa ilość miejsca, nawet do kilku gigabajtów, możliwość wyrobienia certyfikatów SSL, a także dostęp do systemów robiących automatyczne kopie zapasowe. Tutaj tani serwer na pewno nie zda egzaminu, potrzebna będzie usługa z prawdziwego zdarzenia. Różne pakiety hostingowe możemy znaleźć np. na https://rapiddc.pl/, których ceny są zależne od dostępnych funkcjonalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*