Czym zajmuje się spedytor?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spedytorem może być każdy przedsiębiorca, którego zadaniem jest planowanie i organizacja działań związanych z przewozem ładunków. Mogą one być przewożone jakimkolwiek rodzajem transportu (od lądowego, przez wodny, a na lotniczym kończąc). Każda z tych opcji posiada inne plusy i minusy, a obowiązkiem spedytora jest wybranie tej, która przyniesie najlepsze korzyści dla zleceniodawcy. Może to być jak najkrótszy czas dostawy, małe koszta czy bezpieczny przewóz.

Obowiązki spedytora

Usługi spedycyjne są dzisiaj jedną z bardziej rozwiniętych usług. W związku z tym, spedytorzy – aby przykuć uwagę klientów na gęsto zapełnionym rynku – wyróżniać muszą się coraz większą ilością dodatkowych umiejętności i cech. Zatem współczesny pracownik z tego obszaru: doradza (jak przygotować ładunek do przesyłki), wyszukuje i grupuje wszelkie potrzebne dokumenty oraz znajduje optymalne firmy przewozowe i podpisuje z nimi umowy odnośnie transportu.

Obowiązkowym działaniem jest również stałe monitorowanie towaru – miejsca, w którym aktualnie się znajduje, jego stanu oraz pozbycia się potencjalnych przeszkód stojących transportowi na drodze.

Usługi spedycyjne dostępne są na każdym kroku. Najłatwiej znaleźć jest takową firmę, korzystając z możliwości wyszukiwania jakie daje Internet. Zależnie od wybranej przez nas lokalizacji oraz pożądanego rodzaju transportu wpisujemy hasła. I tak przykładowo po wpisaniu frazy “spedycja morska w Łodzi” ukażą się nam agencje spedycyjne zajmujące się działaniami z wymienionego obszaru.

Warto przejrzeć ofertę paru różnych firm, co pozwoli nam nie tylko porównać cenę, ale i dostępne w ramach zakupionego pakietu usługi. Jako przykład takiej firmy można podać m.in. http://mysped.pl/pl/oferta/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*