Dlaczego swojska szynka jest lepsza niż ta sklepowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędliny kupowane w popularnych sklepach mimo, że są łatwo dostępne i korzystne cenowo często nie trafiają w gust klientów, którzy poszukują produktu najwyższej jakości. Powstaje wtedy problem, na co zwrócić uwagę przy wyborze smacznej i zdrowej szynki czy kiełbasy. Kiedyś powszechne było zaopatrywanie się u lokalnych rzeźników, których wyroby są gwarancją jakości.

Czym cechuje się dobra szynka?

Wędlina, aby była zdrowa i smaczna powinna być przede wszystkim wykonana z mięsa dobrej jakości. Wiele przemysłowych zakładów przetwórstwa wykorzystuje najtańsze tusze. Taki zabieg obniża jakość produktu i negatywnie wpływa na jego walory smakowe. Swojska wędlina to czyste mięso, z 1 kg nigdy nie uzyskamy tyle samo produktu. Warto zatem śledzić skład i dopytywać się z czego został zrobiony produkt, który chcemy kupić. Małe rodzinne masarnie, dbają o to, aby do wyrobu używać najlepszych mieszanek przypraw, które wydobywają walory smakowe wędliny. W ten sposób każdy z produktów – czy to szynka, czy polędwica ma swój unikalny, niepowtarzalny smak. Wędliny dostępne w sklepach są czasami do siebie łudząco podobne. 

Czy kupienie swojskiej szynki jest trudne?

Wielu małych producentów szuka sposobów na dystrybucję swoich wyrobów. Są one dostępne w małych, lokalnych delikatesach, sklepach ze zdrową żywnością lub w sprzedaży internetowej. Przykładowo firma dostępna za pośrednictwem strony https://paczkazrusiborza.pl/kategoria-produktu/swojskie-wedliny/ oferuje swojskie szynki najlepszej jakości z dostawą do domu. Warto zatem skusić się na zamówienie i rozkoszować smakiem, jak za dawnych lat. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*