iPhone X czy iPhone 8 – który model wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od wielu lat na całym świecie w kategorii smartfonów wyjątkowo dużą popularnością cieszą się iPhone`y. Wynika to z faktu, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, bardzo wydajne, intuicyjne w obsłudze, a także atrakcyjne pod względem designu. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwa konkretne modele wypuszczone na rynek w 2017 roku – iPhone 8 oraz iPhone X.  Można je zamówić na https://www.ishock.pl/pl/c/iPhone/45.

Kilka kluczowych kryteriów

Wybierając między iPhonem 8 a X trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na cenę, która w przypadku pierwszego urządzenia jest zauważalnie niższa. Na jego zakupie można zaoszczędzić nawet do 1000 zł. Drugim istotnym kryterium jest sposób odblokowywania telefonu. W ósemce mamy do czynienia z Touch ID, czyli tradycyjnym sprawdzaniem tożsamości w oparciu o linie papilarne. Z kolei w wersji X został wdrożony system rozpoznawania twarzy Face ID. Przeważnie działa on dobrze i szybko, ale jego niezawodność nieco spada w warunkach nocnych oraz przy zmianie wyglądu użytkownika (zgolenie brody, założenie okularów itp.).

Oba modele zapewniają natomiast szybkie ładowanie kablem USB-C, bardzo dobrej jakości zdjęcia z aparatu tylnego i przedniego (jedyna różnica to brak optycznej stabilizacji obrazu w wersji 8), optymalną wydajność w codziennej pracy, a także dużą dostępność etui i innych akcesoriów na rynku. Tak naprawdę ostateczny wybór jednego z dwóch wymienionych smartfonów zależy od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*