Jak dbać o basen ogrodowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny ogrodowe to z pewnością mnóstwo przyjemności, ale warto wiedzieć w jaki sposób o nie zadbać i jak akcesoria do basenów ogrodowych mogą nam w tym pomóc.

Jedną z podstawowych rzeczy, w które powinien się zaopatrzyć każdy właściciel basenu ogrodowego, jest pompa filtrująca. Oczyszcza ona wodę ze wszystkich większych zanieczyszczeń, które się w niej znajdują. W basenie umieszcza się skimery, które skutecznie usuwają włosy, liście i inne przedmioty podobnych gabarytów.

Kolejną ważną rzeczą jest chlor, który usuwa nadmiar żelaza i innych pierwiastków, dzięki czemu woda staje się przejrzysta, błękitna i czysta. Chlor eliminuje również bakterię znajdujące się w naszym basenie, dzięki czemu możemy bez wstydu zapraszać gości i cieszyć się wodą, bez żadnych niebezpieczeństw ze strony bakterii.

Warto zaopatrzyć się w teleskopowe drążki z zamontowanymi siatkami, którymi sami będziemy mogli wyławiać wszystkie zanieczyszczenia, które były za duże dla pompy filtrującej.

Aby zminimalizować występowanie w naszym basenie różnych śmieci, gałązek, liści czy owadów, powinniśmy pamiętać o zakładaniu maty na basen wtedy, gdy z niego nie korzystamy, czyli przede wszystkim na noc i w przypadku naszej nieobecności w domu.

Do czyszczenia ścian i posadzki basenu używa się odkurzaczy basenowych, które muszą być podłączone do pompy wodnej.

Basen ogrodowy musi być zadbany, aby był funkcjonalny, dlatego warto zajmować się nim na bieżąco. Nigdy nie wiadomo kiedy odwiedzą nas goście, którzy będą chcieli skorzystać z atrakcji, jaką jest basen ogrodowy.

Duży wybór akcesoriów do basenów znajdziesz w sklepie internetowym Vivapool.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*