Jak dbać o konia wyścigowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia pielęgnacja konia wyścigowego to klucz do tego, aby zwierzę było zdrowe i mogło nam towarzyszyć przez długie lata. Warto w tym miejscu pamiętać, że konie to duże i silne zwierzęta, które potrzebują nie tylko odpowiedniej jakości pasz takich jak te https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/pasze-red-mills/pasze-dla-koni-wyscigowych/, ale również pielęgnacji ciała i sierści. To z kolei wiąże się z inwestycjami, między innymi w medykamenty, pokarm oraz przybory do czyszczenia. Jak zatem optymalnie zadbać o konia wyścigowego?

Czym najlepiej karmić konie wyścigowe?

Jedną z najważniejszych kwestii jest stały dostęp do czystej wody. Ponadto, istotny jest dobór odpowiedniego rodzaju paszy, który uzależniony jest od aktywności i wielkości zwierzęcia. Bardzo cenna jest tutaj pomoc weterynarza. W przypadku koni wyścigowych warto postawić na pasze Red Mills, które są świetnym źródłem energii dla zwierząt intensywnie trenujących. Zawierają one dodatkowo olej a wysokie stężenie białka gwarantuje optymalny rozwój mięśni. Ponadto, zawartość ziół i czosnku zapewnia korzystne walory smakowe, co dodatkowo wzmacnia wartość produktu. Wart również pamiętać, aby nie dokarmiać zwierząt chwilę przed i zaraz po treningu, gdyż może to doprowadzić do problemów z trawieniem. 

Co jest najważniejsze w pielęgnacji?

Bardzo ważne jest, aby regularnie wyczesywać konia, dzięki czemu utrzymamy sierść w dobrym stanie. Podczas wykonywania tej czynności mamy okazję również sprawdzić, czy zwierzę nie ma żadnych zadrapań lub kleszczy. Istotna jest również odpowiednia higiena kopyt, które narażone są na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć oraz drobne kamienie. Niedbałość w tej sferze może doprowadzić do grzybicy i innych groźnych schorzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*