Jak dbać o satynowe piżamy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Satyna to materiał idealnie nadający się na piżamy. Jego delikatna struktura oraz subtelny połysk świetnie uzupełniają kroje bielizny nocnej i dodają im niesamowitego uroku. Intensywne kolory tej tkaniny są wynikiem odpowiedniej pigmentacji. W niektórych przypadkach polega ona na rozpuszczeniu barwników w tłuszczu, dlatego chcąc długo cieszyć się produktem tego typu, musimy pamiętać o dobrej pielęgnacji. Żywotność naszej garderoby do spania wydłuży także świetna jakość. Wysokogatunkowe modele z satyny kupimy na stronie https://passionne.pl/pl/c/Satynowe-pizamy-damskie/1259.

Pranie i przechowywanie satyny

Tak jak każdy produkt tekstylny, satynowe piżamy mają wszytą metkę ze wskazaniami producenta dotyczącymi pielęgnacji. Większość takich koszulek oraz spodni zaleca się prać ręcznie przy użyciu delikatnych detergentów. Dobrze jest w tym przypadku zastosować niewielką ilość płynu zmiękczającego lub antyelektrostatycznego. Dzięki temu zabiegowi unikniemy elektryzowania się tkaniny na ciele w okresie jesienno-zimowym. 

Nie mniej ważne niż pranie satynowych modeli piżam, jest ich przechowywanie. To materiał, który dosyć mocno przyciąga drobne włoski. Z tego względu najlepiej trzymać taką bieliznę nocną w towarzystwie równie gładkich powierzchni. Satyna jest podatna na zagniecenia, jednak jej struktura pozwala na szybkie i bezproblemowe pozbycie się ich. By uniknąć nieestetycznego efektu, możemy przechowywać piżamki na wieszakach. To zapewni nam ich trwałość oraz gotowość do użytku w każdej chwili.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*