Oprawy najazdowe, basenowe, dogruntowe

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne rozwiązania w dziedzinie oświetlenia pozwalają na dobór lamp nie tylko do wnętrz budynków, ale także do zastosowań w ogrodzie. Stosunkowo niewielkim kosztem i w krótkim czasie możliwa jest zmiana ciemnego obejścia w doskonałe miejsca na romantyczny spacer po zmierzchu. Oświetlanie ogrodu warto rozpocząć od podjazdu, na którym świetnie sprawdzą się lampy najazdowe. Oprawy najazdowe występują głównie w dwóch typach – płaskim i wypukłym, dającym światło poziome. Wybór należy do klienta i wiąże się ze spełnieniem jego indywidualnych potrzeb.

Wybór lamp dogruntowych podświetlających krzewy i ścieżki w ogrodzie może wydawać się skomplikowany. W przypadku chęci doświetlenia pojedynczych drzew lub przestrzeni ogrodu warto zastosować oświetlenie o niewielkim rozmiarze. Wzdłuż głównych ścieżek świetnie sprawdzą się duże lampy umieszczone na stylowych podstawach, wyznaczając tym samym trakty komunikacyjne. W ogrodzie można zainstalować także oświetlenie basenowe, które pozwoli na zażywanie orzeźwiających kąpieli, również w ciepłe, wakacyjne noce.

Gdzie kupić oświetlenie?

Oświetlenie zewnętrzne, które w szczególności narażone jest na działanie zmiennych temperatur i warunków atmosferycznych, warto zakupić u polecanego producenta, takiego jak https://www.tomix.pl/. Oferuje on markowe produkty w konkurencyjnych cenach na każdą kieszeń. Korzystanie z artykułów wykonanych z materiałów o niskiej jakości wiąże się z dużym ryzykiem występowania awarii lub uszkodzeń mechanicznych, wynikających z kruchości komponentów i podatności na łamanie, a także brakiem szczelności poszczególnych elementów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*