Jak dbać o słuch?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narząd słuchu jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. A jeśli nam na czymś zależy, to po prostu o to dbamy. Warto poznać wskazówki jak dbać o słuch. A jeśli już nasze uszy szwankują, trzeba wiedzieć jak sobie z tym radzić. Niestety z wiekiem często dotykają nas problemy ze słuchem.

Wsłuchaj się w… swoje uszy

Zdrowe uszy wymagają odpowiedniej higieny, należy jednak zapomnieć o używaniu patyczków higienicznych. Gdy podejrzewamy zaleganie woskowiny, należy udać się do laryngologa, który zbada narząd słuchu otoskopem. Jeśli występuje problem z nadmiarem woskowiny, specjalista przeczyści ucho albo zaleci odpowiednie preparaty apteczne. Jeśli problem ze słuchem nie będzie wynikał z zalegającej woskowiny, lekarz może skierować pacjenta do protetyka słuchu. Gdy konieczny jest wybór aparatu słuchowego, z pomocą przychodzi protetyk słuchu. Ważne, by miał odpowiednie kwalifikacje i podejście do pacjenta.

Warto sprawdzić dostępne na rynku opcje. Akademiaslyszenia oferuje na przykład nie tylko dobór aparatu, ale także możliwość jego wypożyczenia i sprawdzenia czy dokonaliśmy odpowiedniego wyboru. Co ciekawe możliwa jest także wizyta protetyka w domu. Wyróżniamy aparaty zauszne, ze słuchawką zewnętrzną oraz aparaty wewnątrzuszne, każda opcja będzie miała swoje zalety, ale też wady. Rozwiązania należy dobrać do potrzeb i oczekiwań. Wiele osób chciałoby znaleźć aparat dyskretny, innym bardziej zależeć będzie na niezawodności. Można skorzystać z dofinansowania na zakup aparatu słuchowego z NFZ, wymagany jest do tego wniosek od lekarza otolaryngologa. Koszt zakupu aparatu pomniejszony jest wtedy o kwotę dofinansowania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*