Jak dopasować odzież do rodzaju wykonywanej pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzenie stylizacji wcale nie należy do zadań najprostszych. Aby efekt końcowy był zadowalający należy wziąć pod uwagę wiele czynników: charakter wyjścia, własne mankamenty, które trzeba ukryć oraz walory, które warto wyeksponować, kolory czy wreszcie miejsce, gdzie dany strój będzie użytkowany. Te same dylematy dotyczą zarówno wyjścia na wieczór, jak i do pracy, choć w niektórych przypadkach pracodawca zabiera ten obowiązek określając precyzyjnie odzież roboczą lub tworząc reguły ubierania się.

Co jednak, kiedy te zasady nie obowiązują i trzeba samodzielnie zdecydować, jaki strój wybrać? Przede wszystkim należy kierować się charakterem pracy. Jeśli chodzi o pracowników fizycznych to lepiej sprawdzi się odzież wygodna i przewiewna. Zimą będą to polary z nadrukiem, a latem koszulka polo. Tego typu wybór sprawdzi się w przypadku magazynierów, pakowaczy, a nawet kierowców.

Człowiek na stanowisku

Jak jednak wybierać odzież, kiedy nasza praca absolutnie nie wiąże się z pracą fizyczną, a wręcz przeciwnie polega na wykonywaniu obowiązków biurowych lub stałym kontakcie z klientem? Kiedy trzeba być wizytówką swojej firmy, warto zadbać o elegancki i schludny wizerunek, który nada nam profesjonalnego wyglądu. W przypadku mężczyzn będą to oczywiście dopasowane koszule biznesowe oraz eleganckie spodnie. Jeśli chodzi zaś o kobiety to mogą one wybierać zarówno spośród czarnych, materiałowych spodni, jak i spódnic, które dobrze jest łączyć również z koszulą. Ewentualnie można tez ubrać sukienkę w podobnym stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*