Jak myć powierzchnie szklane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z kluczowych cech okien oraz drzwi ze szkła jest ich duża przejrzystość. Właściciele tego typu obiektów często zdają się zapominać, że wymagają one regularnego czyszczenia, ponieważ tylko to spowoduje, że wnętrza domu będą lśniły na wysokim poziomie. Ta zasada dotyczy również szklanych ścian i innych elementów w biurowcach, których czyszczenie najczęściej wymaga zatrudnienia specjalistycznej firmy sprzątającej. Jak zatem powinna wyglądać profesjonalna usługa mycia szklanych powierzchni?

Profesjonalne czyszczenie krok po kroku

Mycie okien i drzwi ze szkła przestaje być domeną niewielkich firm, a staje się ogromną branżą, na której usługi z każdym miesiącem wzrasta zapotrzebowanie. W większości dużych miast centra są bowiem pełne oszklonych budynków – ich charakterystyczną cechą
są właśnie olbrzymie powierzchnie ze szkła wymagające nieustannego czyszczenia, m.in. z powodu warunków atmosferycznych.

Na rynku funkcjonuje zatem wiele różnych podmiotów zajmujących się tą profesją, a jedną z nich jest choćby firma sprzątająca w Białymstoku, słynąca z wyjątkowo dużego profesjonalizmu. Zatrudnione w niej osoby stosują się zawsze do określonych zasad, które gwarantują nieskazitelną czystość powierzchni.

Mycie szklanych powierzchni zaczynają od czyszczenia elementów połączonych z szybami – chodzi głównie o ramy i fragmenty konstrukcji. Używa się do tego innych produktów niż do mycia samego szkła. Z kolei usuwanie brudu z szyb polega na wykonywaniu ruchów od górnej partii do dołu, bo jedynie w taki sposób efektywnie można pozbyć się zabrudzeń bez konieczności poprawek. Istotny jest kierunek mycia – w celu uniknięcia zacieków czy smug, trzeba wykonywać jeden i ten sam ruch w trakcie wycierania.

W tym celu należy korzystać z mieszaniny octu i wody, z niewielkim dodatkiem alkoholu. Profesjonaliści wykorzystują również narzędzia w postaci odkurzaczy z myjką, wydzielające parę wodną. Te zalety powodują, że zatrudnienie specjalistycznej firmy sprzątającej takiej jak Clar System jest po prostu opłacalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*