Jak nadać autu sportowy charakter?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu osobowego, ale nie zadowalają nas jego możliwości, możemy w prosty sposób nadać mu bardziej sportowy charakter. Wystarczy bowiem dokonać kilkunastu modyfikacji wchodzących w zakres tuningu mechanicznego, elektronicznego i optycznego. Niektóre z tych przeróbek warto powierzyć fachowcom z profesjonalnych warsztatów, inne zaś można wykonać samodzielnie, zaopatrując się w stosowne elementy i akcesoria w sklepach motoryzacyjnych, na aukcjach czy w hurtowniach.

Tuning mechaniczny to podstawa

Większości kierowców pragnących nadać swojemu autu sportowy charakter zależy przede wszystkim na modyfikacji podzespołów mechanicznych, odpowiadających za osiągi pojazdu. Skala zmian zależy w tym przypadku w dużej mierze od możliwości finansowych, ale można wskazać parę często wykonywanych zabiegów, które pozwolą poprawić moc i moment obrotowy.

Warto zatem m.in. dokonać wymiany tłoków i korbowodów na znacznie bardziej wytrzymałe, a także wymienić wałek rozrządu na sportowy, gaźnik, tłumik na model o niskim poziomie oporu względem spalin, skrzynię biegów na taką o innych przełożeniach, hamulce na wzmocnione oraz sprzęgło – również na model wzmocniony. Cały osprzęt do silnika Mitsubishi czy auta innej znanej marki kupimy w wybranym sklepie internetowym. Może to być choćby wytrzymała maska silnika, czyli element zabezpieczający ten układ przed uszkodzeniami.

Kolejnym etapem jest wprowadzenie pewnych modyfikacji w zakresie elektroniki. Chodzi tutaj głównie o zmianę oprogramowania, co pozwoli uzyskać lepszą prędkość maksymalną, zwiększyć obroty silnika i ciśnienie doładowania, czy też zmienić kąt zapłonu lub wtrysku.

Na koniec pozostaje jeszcze tuning optyczny, opierający się na wymianie błotników (na takie o większej powierzchni i wytrzymałości), zegarów (np. na modele białymi tarczami), kierownicy (na model wyczynowy z obszyciem, bez poduszki powietrznej), pedałów (na aluminiowe), alufelg oraz kratki zderzaka (oczywiście na model sportowy). Na https://www.4turbo.pl/pl/produkty/mitsubishi/evo-10/nadwozie/elementy-nadwozia/elementy-karoserii,2,25781 można znaleźć te elementy w wielu rodzajach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*