Jak obrabiać części metalowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka metali to proces, który ma na celu zmianę kształtów oraz właściwości poszczególnych elementów. Jest on bardzo często wykorzystywany w różnych zakładach przemysłowych. Do obróbki metali wykorzystuje się kilka metod w zależności od efektu, który chce się otrzymać.

Metody obróbki metali

Jedną z najpopularniejszych sposobów obróbki jest skrawanie. Polega ona na nadaniu przetwarzanemu elementowi pożądanego kształtu poprzez usuwanie jego części. Na skrawanie składają się trzy podstawowe elementy, takie jak toczenie, frezowanie oraz szlifowanie. Pierwszy z nich polega na tym, że narzędzie obrabiające wykonuje ruch liniowy, który łączy się z ruchem obrotowym przetwarzanego obiektu. Frezowanie wykonywane jest przy użyciu wieloostrzowego narzędzia. Szlifowanie to z kolei proces polegający na obróbce ściernej. Przedmiot obrabiany jest za pomocą taśmy ściernej lub osełki i ściernicy. Skrawanie najczęściej wykonywane jest przy użyciu urządzeń, które wykorzystują technologię CNC. Zapewniają one obróbkę metali na najwyższym poziomie.

Na rynku działa wiele firm zajmujących się wykonywaniem profesjonalnego kształtowania metali oraz wycinania z nich pożądanych kształtów. Ofertę jednej z nich można znaleźć na stronie https://valor-cnc.pl/ciecie-laserem/krakow. Innym popularnym sposobem przetwarzania metali jest obróbka plastyczna. Za jej pomocą można kształtować przedmioty zarówno na zimno, jak i na gorąco. Odbywa się ono przy wykorzystaniu efektów, jakie daje kucie, tłoczenie lub gięcie.  

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*