Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem zdarza się, że wielokrotnie podejmowane próby odchudzania nie przyniosły oczekiwanych efektów. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy z zakresu dietetyki, a przy tym zależy nam na naszym zdrowiu, powinniśmy udać się do eksperta. Jeśli nie wiemy jak przygotować się do wizyty u dietetyka, koniecznie zapoznajmy się z kilkoma podstawowymi informacjami.

Aktualne wyniki badań

Udając się na pierwszą wizytę do dietetyka powinniśmy zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań. Przede wszystkim chodzi o morfologię krwi wraz z poziomem glukozy i profilem lipidowym, a w razie problemów z tarczycą – badanie TSH. Jeżeli dodatkowo wykonywaliśmy również inne badania np. kwas moczowy, poziom innych hormonów, poziom witaminy D, czy krzywą insulinową – również warto pokazać je dietetykowi. Pamiętajmy, że podstawowe badania są refundowane przez NFZ, dlatego wystarczy udać się do swojego lekarza rodzinnego i poprosić o skierowania. Jeżeli jednak z różnych powodów nie posiadamy świeżych wyników, zabierzmy przynajmniej te nieco starsze, np. sprzed 6 miesięcy. Dlaczego jest to takie istotne? Dzięki znajomości stanu naszego zdrowia dietetyk łatwiej i lepiej dopasuje dietę do naszych indywidualnych potrzeb. Ponadto będzie możliwe dokładne monitorowanie jej wpływu na polepszenie wyników.

O co zapyta dietetyk?

Dobrze przygotować się do odpowiedzi na kilka podstawowych pytań dietetyka. Będą one dotyczyły stanu naszego zdrowia, nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o choroby, powinniśmy poinformować o zażywanych przez nas lekach (dobrze zapisać sobie na kartce ich nazwy) oraz sposobie ich dawkowania. Zastanówmy się także co zazwyczaj spożywamy, w jakich ilościach i o jakich godzinach. Przydatny okaże się tutaj dzienniczek żywieniowy. Możemy przez kilka dni zapisywać wszystko co spożywamy, łącznie z ilością wypitych płynów. Dzięki temu dietetyk otrzyma obraz naszych nawyków żywieniowych. Co ważne, nie należy kłamać i zaniżać ilości tego, co jedliśmy – w końcu chodzi o nasze zdrowie. Kolejną kwestią są ćwiczenia fizyczne – czy regularnie się ruszamy i ile czasu na to poświęcamy.

Niewątpliwie ważną kwestią jest wybór odpowiedniego specjalisty. W dobie Internetu wcale nie musimy poświęcać dużo czasu na poszukiwania. Na stronie https://latka.dobrydietetyk.pl możemy dokonać wyboru spośród blisko 400 gabinetów w całej Polsce. Dużym udogodnieniem jest, że mamy możliwość umówienia wizyty w dogodnym terminie za pośrednictwem strony. Tak więc szybko i wygodnie możemy wykonać pierwszy krok do lepszej sylwetki, a co za tym idzie – lepszego zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*