O czym należy pamiętać przy montażu szamba?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacja szamba to dla wielu ludzi konieczność. Nieważne, czy mówimy tu o prywatnych osiedlach, domach, czy o firmach, które nie mają dostępu do państwowej kanalizacji. Jednak zanim zdecydujemy się na jakiś zbiornik, powinniśmy mieć świadomość, co mamy do wyboru i na co należy zwrócić uwagę, zanim go zamontujemy. Istnieje bowiem kilka istotnych czynników, które wpłyną nie tylko na to, jakie szambo będzie dla nas najlepsze, ale również na koszt jego montażu, więc warto znać je zawczasu.

Jak dokonać najlepszego wyboru?

Przede wszystkim powinniśmy zdecydować, czy chcemy zainwestować betonowe lub plastikowe szambo. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy, ale plastik jest bez dwóch zdań prostszy w transporcie i późniejszej instalacji, co dla niektórych działek może być bardzo istotną cechą. Poza tym podstawowym wyborem musimy zwrócić uwagę na ilość miejsca, które mamy dostępne, gdyż od tego będzie zależeć instalacja kanalizacyjna i to, jaki rodzaj szamba najskuteczniej zadziała w naszym przypadku.

No i finalnie powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj nieczystości, które będą odprowadzane. Do niektórych z nich, np. do tłuszczu, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, który odseparuje go od głównej fali ścieków. Takie urządzenie można zamówić na https://www.sklep-instalgrunt.pl/10-separatory-tluszczu.  Jest to istotne dlatego, że tłuszcz jak mało co jest w stanie zatkać, a nawet uszkodzić odpływy, więc aby uniknąć kosztów związanych z ich naprawą, warto sprawdzić możliwości separatora tłuszczu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*