Jak uniknąć kary więzienia po dokonaniu przestępstwa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przestępstwo może zostać popełnione z rozmaitych powodów i w różnych okolicznościach. Zdarza się to nawet osobom o nieposzlakowanej opinii. Czasami decyduje przypadek, moment, zagapienie. Tak najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Innym razem wynika z zaniedbania bądź nieznajomości przepisów. Tego typu sytuacje dotyczą nierzadko przestępstw skarbowych. W każdym razie, zawsze po uświadomieniu sobie, że poważnie złamało się prawo, należy bezzwłocznie skontaktować się z dobrą kancelarią adwokacką.

Wyrok zależy w dużej mierze od biegłości obrońcy

Najlepiej zadbać o to, jeszcze przed postawieniem w stan oskarżenia przez organy ścigania. Wówczas adwokat posiada znacznie większe pole manewru. Daje to także pewien komfort samemu klientowi. Prawnik bowiem przygotowuje go gruntownie do tego, co nastąpi w dalszej kolejności. Kiedy człowiek wie, czego może się spodziewać, poziom stresu znacznie spada. Wraca racjonalne myślenie, które przyda się na pewno zarówno podczas konfrontacji z policją, jak i z prokuratorem. W żadnym razie nie należy pokładać nadziei w obrońcy z urzędu. Pojawia się on zbyt późno, poza tym zwykle jest przepracowany. Siłą rzeczy nie może się więc zaangażować w obronę klienta w takim stopniu jak renomowana kancelaria adwokacka, np. ta dostępna pod adresem https://kancelaria-ppz.pl/.

Przyznanie się do winy i okoliczności łagodzące

Dobry prawnik od razu obmyśli najodpowiedniejszą strategię działania. Przeważnie lepiej nie czekać biernie na zatrzymanie przez policję. Warto samemu wyjść z inicjatywą, zgłosić się dobrowolnie i złożyć wyczerpujące zeznania. Adwokat podpowie, na które okoliczności łagodzące położyć nacisk. Współpraca z organami postępowania, często pozwala na uniknięcie aresztu. Sąd również bierze to pod uwagę. Najczęściej można liczyć na zamianę kary więzienia na inny rodzaj sankcji, jak np. grzywna albo wyrok w zawieszeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*