Jak uprzątnąć plac budowy po gruntownym remoncie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu lub przeprowadzenie generalnego remontu wiążą się z tym, że na posesji gromadzone są różnego rodzaju odpady budowlane. Kawałki materiałów, pył oraz wszelkie inne zabrudzenia muszą zostać jednak uprzątnięte. Warto przygotować wcześniej plan działania, aby sprzątanie przeprowadzone zostało sprawnie i szybko.

Jak przygotować się do sprzątania posesji?

Na gruntowne porządki po remoncie trzeba przede wszystkim zarezerwować sobie kilka dni. Można poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub znajomych, dzięki czemu sprzątanie przebiegnie znacznie szybciej. Trzeba także zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do sprzątania, takie jak worki na śmieci, ścierki, płyn do szyb itp. Przydatny będzie także profesjonalny odkurzacz przemysłowy, dzięki któremu uda się usunąć kurz oraz pył, który osiadł zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Jeśli generalny remont obejmował np. kucie ścian trzeba pozbyć się powstałych resztek. W tym celu warto znaleźć firmę, która oferuje wywóz gruzu, dzięki czemu nie trzeba będzie samodzielnie się tym zajmować. Wszystkie zebrane na placu budowy śmieci trzeba odpowiednio posegregować i umieścić we właściwych pojemnikach lub zawieźć bezpośrednio do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów. Jeśli pozostały nam resztki materiałów budowlanych, takich jak np. farby można je szczelnie zamknąć i zostawić na przyszłość, gdyby zaistniała potrzeba domalowania elementu. Jeśli jednak nie nadaje się już ona do użytku także należy ją zutylizować w bezpieczny dla środowiska sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*