Jak znaleźć doskonały materac dopasowany do indywidualnych potrzeb?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry materac jest dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zatem przed dokonaniem zakupu, należy dokładnie sprawdzić, czego się potrzebuje. Kluczowe będą takie aspekty, jak poziom twardości, wymiary materaca, jego grubość, ale także materiał z jakiego został wykonany.

Poziom twardości

Wyróżnia się cztery podstawowe poziomy twardości materacy, od H1 przeznaczonych dla osób ważących mniej niż 60 kilogramów, przez H2 (60-80), H3 (80-100), aż po H4 polecane użytkownikom, których masa ciała przekracza 100 kilogramów. Oczywiście podane przedziały są dosyć umowne, a poszczególnym użytkownikom poleca się przetestować materac przed zakupem. Ciekawym pomysłem są też materace o dwóch poziomach twardości, jak na przykład materac hilding fandango.

Wymiary i grubość

Większość łóżek ma długość 2 metrów. To standardowe rozwiązanie w przypadku materacy jedno i dwuosobowych, choć oczywiście można znaleźć także te bardziej nietypowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb bądź warunków mieszkaniowych. Większa różnorodność panuje natomiast w kwestii szerokości. Przyjmuje się, że komfortowy sen zapewniają materace zapewniające jednej osobie przynajmniej 80-90 centymetrów.

Materiał materaca

Różnych marek materace, np. Hilding sklep Ale materace, oferuje materace wykonane z różnych materiałów z pianką i lateksem na czele. Nowoczesne włókna zapewniają komfortowy sen, ale także przekładają się na trwałość produktu. Co więcej, najnowsze projekty udowadniają, że można je z powodzeniem łączyć z bardziej klasyczną konstrukcją materacy sprężynowych. Te ostatnie polecane są zwłaszcza osobom śpiącym na wznak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*