Przegląd najczęstszych usterek wydechu auta

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wydech samochodowy jest narażony na wiele uszkodzeń podczas eksploatacji pojazdu. Z niektórymi możemy nie poradzić sobie samodzielnie i będzie konieczna wizyta u mechanika, ale nie zawsze tak jest. Są uszkodzenia, które bez problemu naprawimy sami — wystarczy tylko wiedzieć jak. Przyjrzyjmy się więc usterkom, które mogą się nam trafić. 

Na co zwracać uwagę?

Jednym z najczęstszych problemów jest uszkodzenie kolektora wydechowego. Jest on pierwszym elementem wydechu zaraz po silniku, przez co jest narażony na bardzo duże zmiany temperatury. Z racji tego może pęknąć, co powoduje wyraźne świszczenie podczas pracy silnika. Powinniśmy na nie zwracać uwagę.

Kolejnymi elementami narażonymi na usterki są katalizator oraz sonda lambda. Pierwszy odpowiada za przepływ paliwa, więc jeśli jest zapchany, może to wpłynąć negatywnie na osiągi silnika. Może też zniszczyć inne elementy, takie jak tłumik, ale dzisiaj na rynku znajdziemy tłumik do każdego auta (i łatwo wymienimy go sami). Znowu sonda ma za zadanie dozować ilość paliwa — jest błędne pomiary mogą powodować problemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*