Jakie efekty można odnieść z uczęszczania na psychoterapię grupową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia grupowa to rodzaj terapii, w której uczestniczy więcej niż jedna osoba. Często uważa się, że jest ona mniej skuteczna niż terapia indywidualna, ale może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą radzić sobie same.

Grupy są potężną i skuteczną formą psychoterapii. Mogą mieć znaczący wpływ na wszystkie obszary Twojego życia. Do efektów terapii grupowej należą:

Zwiększoną samoświadomość

Terapia grupowa pomoże Ci odkryć rzeczy o sobie, których być może nie byłeś świadomy lub nie rozumiałeś w pełni. Może to być szczególnie korzystne, jeśli masz do czynienia z depresją lub lękiem, ponieważ może pomóc Ci zrozumieć, dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz i co można zrobić, aby poprawić swoją sytuację.

Zwiększona pewność siebie i poczucie własnej wartości

Uczęszczanie na sesje terapii grupowej np. te oferowane przez siedemzrodel.pl pozwoli Ci uczyć się z doświadczeń innych ludzi i da Ci możliwość podzielenia się własną historią z innymi, którzy doświadczają podobnych sytuacji. Pomaga to budować zaufanie i sprzyja tworzeniu wspierającego środowiska, w którym każdy może czuć się akceptowany za to, kim jest, a nie oceniany za swoje działania lub błędy popełnione w przeszłości (które każdy popełnia).

Poprawa umiejętności komunikacyjnych

Terapia grupowa uczy nas, jak lepiej słuchać, co jest niezbędne, gdy skutecznie komunikujemy się z innymi: członkami rodziny, przyjaciółmi, kolegami z pracy… Kimkolwiek! Nauka prawidłowego słuchania pozwala nam zrozumieć, co mówią inni i odpowiednio na to reagować, co sprzyja pozytywnym relacjom między ludźmi z różnych środowisk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*