Jakie korzyści zdrowotne ma picie kawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to napój, którym delektują się miliony ludzi na całym świecie. Od wieków jest też częścią naszego codziennego życia.

Kawa jest uważana za jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest spożywana w domu, w restauracjach, w pracy, a nawet w podróży. Większość Amerykanów pije kawę co najmniej raz dziennie, a wielu z nich spożywa ją kilka razy dziennie.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia kawy są znane od wieków, ale ostatnio wzrosło zainteresowanie jej wpływem na zdrowie człowieka ze względu na jej właściwości antyoksydacyjne.

Oto niektóre z najlepszych korzyści zdrowotnych płynących z kaw na prezent:

Kawa może pomóc Ci żyć dłużej 

Badania pokazują, że picie kawy zmniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób serca, udaru, cukrzycy i samobójstwa.

Picie kawy nie powoduje raka 

Nie ma dowodów, które sugerują, że picie kawy zwiększa ryzyko zachorowania na raka lub inne choroby. W rzeczywistości istnieją pewne dowody na to, że picie kawy może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka.

Picie kawy może poprawić Twoją pamięć 

Badania pokazują, że kofeina może poprawić wydajność pamięci u starszych osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi lub demencją. W innym badaniu stwierdzono, że osoby, które piły dwie do trzech filiżanek kawy dziennie, osiągały lepsze wyniki w testach pamięciowych niż osoby, które w ogóle nie piły kawy.

Picie kawy może chronić przed chorobą Alzheimera 

Niektóre badania sugerują, że picie pięciu lub więcej filiżanek kawy każdego dnia może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera nawet o 60%.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*