Jakie są zalety brykietu drzewnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brykiety drzewne są produkowane z trocin, które są prasowane i formowane w stałą formę. Używane są do ogrzewania i gotowania oraz stanowią łatwy sposób na wykorzystanie resztek drewna. Mają również wiele zalet w stosunku do innych rodzajów brykietów, w tym:

Surowiec odnawialny

Główną zaletą brykietów drzewnych jest to, że są one odnawialnym źródłem paliwa. Są one produkowane z trocin, które są produktem odpadowym z przemysłu drzewnego i innych procesów produkcyjnych. Tak długo jak ludzie będą kupować tarcicę, tak długo trociny będą dostępne do wykorzystania jako źródło energii.

Czyste spalanie

Kolejną zaletą stosowania brykietów drzewnych jest to, że spalają się one czyściej niż inne paliwa, takie jak węgiel czy propan. Dym i popiół powstający podczas spalania brykietu z drewna sosnowego lub liściastego jest znacznie mniej toksyczny niż dym ze spalania węgla lub oleju. Ponadto, istnieje mniej cząstek stałych uwalnianych do powietrza podczas spalania brykietu drzewnego niż podczas spalania węgla lub oleju. Cząstki te mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak ataki astmy, jeśli wdychasz je przez dłuższy czas.

Mniejsza emisja dwutlenku węgla

Brykiety drzewne wytwarzają również mniejszą emisję dwutlenku węgla niż węgiel lub olej, gdy są spalane do produkcji energii elektrycznej lub w domach i firmach do celów grzewczych. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla zależy od tego, czy kupujesz brykiet drzewny od lokalnego dostawcy, który wycina drzewa do ich produkcji, czy od dostawcy krajowego, który kupuje kłody z lasów kanadyjskich, które zostały już wycięte do innych celów, takich jak celuloza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*