Masaż – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż jest techniką terapeutyczną, która polega na wywieraniu nacisku na mięśnie i inne tkanki miękkie ciała. Może być stosowany w leczeniu wielu różnych schorzeń, od bólów głowy i pleców do wysokiego ciśnienia krwi i nadaktywnego pęcherza.

Masaż jest często promowany jako sposób na złagodzenie stresu i promowanie relaksu. Jednak jego korzyści wykraczają poza samo dobre samopoczucie. Wykazano, że masaż zmniejsza ból, poprawia krążenie, zwiększa przepływ limfy i wzmacnia funkcje odpornościowe. Masaż może być również skuteczny w zmniejszaniu objawów lęku i depresji u niektórych osób.

Korzyści płynące z terapii masażem

Naukowcy znaleźli dowody na to, że terapia masażem może pomóc w różnych kwestiach zdrowotnych:

Zmniejszenie bólu 

Terapia masażem może pomóc zmniejszyć ból spowodowany stanem zapalnym lub napięciem mięśni. Może również pomóc w zmniejszeniu bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów przez cukrzycę lub półpasiec. Masaż może nawet pomóc złagodzić ból u osób cierpiących na fibromialgię – stan charakteryzujący się przewlekłym, rozległym bólem na całym ciele.

Poprawa krążenia 

Terapia masażem zwiększa krążenie poprzez przemieszczanie krwi przez żyły i tętnice, jak również drenaż limfatyczny – proces transportu limfy (przezroczysty płyn zawierający białe krwinki) przez układ limfatyczny z powrotem do krwiobiegu. Pomaga to usunąć toksyny z organizmu.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej pomocy, to dobry masażysta w Krakowie, jest miastem, w którym znajdziesz wielu profesjonalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*