Maszyny używane w rolnictwie – Znasz je wszystkie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu na świecie, ponieważ zapewnia ludziom jedzenie, ubrania i schronienie. Jednak rolnictwo jest również bardzo złożoną branżą, która wymaga wykonania wielu prac. Od sadzenia nasion do zbierania plonów i transportowania ich na rynek, istnieje wiele różnych zadań, które muszą być wykonane na każdym etapie procesu produkcji. W tym artykule poznasz 3 najpopularniejsze rolnicze maszyny. Oczywiście, oprócz maszyn, potrzebne są również różne narzędzia, np. folia do sianokiszonki.

Traktor

Traktor jest jednym z najbardziej powszechnych elementów wyposażenia rolniczego i jest wykorzystywany do wielu różnych zadań. Możesz używać ciągnika do uprawy ziemi i sadzenia roślin, stosowania nawozów, herbicydów i pestycydów, zbierania plonów, transportowania ich na rynek, orania pól, rozprowadzania wapna lub kamienia wapiennego na glebie w celu zneutralizowania kwasowości, ciągnięcia innych narzędzi podczas sezonów sadzenia i zbiorów.

Kombajn

Kombajn to specjalistyczny sprzęt, który służy do zbierania plonów. Kombajn można podłączyć do ciągnika lub narzędzia i używać go do cięcia i młócenia zboża, co powoduje oddzielenie nasion od łodyg lub plew. Kombajny są powszechnie stosowane do zbioru kukurydzy, soi, pszenicy i jęczmienia. Mogą być również wykorzystywane do zbioru ryżu.

Glebogryzarka

Glebogryzarka to ciągnięte przez ciągnik narzędzie służące do spulchniania, napowietrzania i spulchniania gleby. Może być ciągnięty za ciągnikiem lub ręcznie przez dwie lub więcej osób. Glebogryzarka rozbija grudy ziemi, rozbija darń i wpuszcza powietrze do gleby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*