Na jakie czynniki zwrócić uwagę dokonując wyboru elektryka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o projekty elektryczne, może być trudno wiedzieć, do kogo się zwrócić.

Elektrycy są wysoko wyszkolonymi i certyfikowanymi osobami, które ukończyły program praktyk. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę na temat instalacji i naprawy systemów elektrycznych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Przykładowo usługi elektryka w Poznaniu są bardzo dobrze realizowane przez tamtejszych specjalistów od elektryczności.

Ponadto, elektrycy są przeszkoleni w zakresie systemów alarmu przeciwpożarowego, systemów bezpieczeństwa i okablowania niskiego napięcia (sieci telefoniczne/komputerowe), a także innych rodzajów specjalizacji. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego podejścia, jeśli chodzi o zatrudnianie elektryka, oto kilka wskazówek, jak zacząć:

Obszar usług

Jeśli potrzebujesz pracy wykonanej w domu lub firmie, upewnij się, że elektryk ma obszar usług, który obejmuje Twoją lokalizację. Dobrym pomysłem jest również zapytać, czy oferują usługi awaryjne, ponieważ te są często potrzebne podczas nieoczekiwanych wyłączeń lub pożarów. 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla każdego elektryka, więc upewnij się, że czujesz się komfortowo z tym, który Cię obsługuje. Zapytaj, czy on lub ona ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i odszkodowanie pracowników w razie wypadku. Ponadto, upewnij się, aby uzyskać referencje od poprzednich klientów.

Licencja

Niezależnie od tego, czy zatrudniasz licencjonowanego czy nielicencjonowanego elektryka, upewnij się, że ma on odpowiednie pozwolenia i ubezpieczenie. Jeśli ich nie mają, znajdź kogoś innego. Jeśli elektryk oferuje wykonanie pracy bez żadnego z tych ważnych dokumentów lub nie chce dać Ci żadnych referencji, prawdopodobnie najlepiej nie zatrudniać go w ogóle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*