Narty – gdzie warto na nie pojechać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na narty to nie lada atrakcja i przyjemność. Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu w gronie znajomych lub rodziny wpływa korzystnie zarówno na naszą kondycję jak i psychikę. Nic bowiem nie pomaga tak na zmęczenie umysłowe, jak prawdziwy wycisk fizyczny. Miejsc, które warto odwiedzić w tym celu jest od groma, a ich większość siłą rzeczy znajduje się na obszarze Alp – największego i najwyższego łańcucha górskiego Europy. Przedrostki „naj” powodują, że to alpejskie stoki wzbudzają najwięcej emocji i przyciągają turystów najbardziej.

Alpy leżą na terenie kilku krajów europejskich, stąd są niezwykle zróżnicowane pod względem kulturowym. Dla miłośnika nart najważniejszy jednak nie jest pierwiastek kulturowy, ale same stoki i atrakcje, jakie oferują.

Włochy i Francja – narciarskie perełki

Wśród krajów na których terenie leżą Alpy warto wymienić Włochy i Francję. To tu bowiem turystom oddano do dyspozycji ogromną ilość ośrodków narciarskich i miejscowości ukierunkowanych na narciarstwo. We Włoszech region Val di Sole zachwyca bogactwem krajobrazów górskich, nastrojowych miasteczek i osad oraz różnorodnością tras narciarskich. Główne stacje narciarskie na tym obszarze to Folgarida-Marilleva, Peio oraz Tonale. Francja z kolei to między innymi ośrodek Orcieres 1850 na narty idealny, znajdujący się na wysokości 1850 m n.p.m., oferujący 30 wyciągów i 51 tras o łącznej długości 100 km. Poziom trudności tras także i tu jest zróżnicowany, z mniej więcej równym rozkładem na każdy poziom, od bardzo łatwego, po bardzo trudny. Wymienione propozycje to ledwie wierzchołek góry lodowej, którego stopniowe odkrywanie daje najwięcej frajdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*