Niezbędne akcesoria ogrodowe

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na założenie ogrodu. Miejsce to jest bowiem niezwykle przyjemną strefą relaksu, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Aby ogród stał się piękny i w pełni funkcjonalny, powinniśmy go wyposażyć w odpowiednie meble, użyteczne akcesoria (również dla dzieci) oraz wspaniałe ozdoby. Dzięki temu zachwyci nie tylko nas samych, ale też zaproszonych gości czy osoby zupełnie postronne. 

Nie bój się kreatywności

W ogrodzie najczęściej wypoczywamy, dlatego niezbędne są w nim przede wszystkim wygodne meble. W tej kategorii warto wyróżnić m.in. modne stoliki kawowe i krzesła wykonane z metalu, drewna albo technorattanu, drewniane ławki (będące idealną alternatywą dla krzeseł), podwieszane hamaki brazylijskie z miękkim siedziskiem, pufy imitujące korę drzew, a także komfortowe, lekkie kanapy z tkaninowym obiciem. Ponadto przestrzeń ogrodowa stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna dzięki palenisku przeznaczonemu do rozpalania ogniska, murowanemu grillowi oraz placowi zabaw dla dzieci.

W tym ostatnim miejscu koniecznie musi się znaleźć basen (najlepiej stelażowy lub rozporowy, ale może być też dmuchany), huśtawka, piaskownica, trampolina i domek. Oczywiście nie może też zabraknąć pomysłowych ozdób, do których zaliczamy zwłaszcza różnorodne donice, pełniące zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użyteczną (pojemniki na rośliny). Mniejsze modele warto wyposażyć w specjalne uchwyty doniczkowe, dzięki którym bez trudu powiesimy je na balustradzie balkonu lub werandy.

Poza tym przydadzą się następujące elementy:

– oświetlenie – w postaci lampionów oraz latarenek wyposażonych w żarówki LED-owe, a także ozdobnych świec odstraszających komary

– kwietniki – wykonane z rożnych materiałów i w oryginalnych kształtach (np. roweru, pnia drzewa, stojaka z serduszkiem lub tablicy na kołach)

– fantazyjne fontanny i figurki

– karmniki dla ptaków

Artykuł przygotowany we współpracy z Versanis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*