Rasy psów, które wymagają regularnych wizyt u fryzjera

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie psa to nie lada obowiązek. Nie wystarczy takie zwierzątko tylko karmić, poić i od czasu do czasu wypuszczać na zewnątrz. Psy wymagają również odpowiedniej pielęgnacji. Systematyczne szczotkowanie, trymowanie, kąpiele, przycinanie pazurków i wiele, wiele innych czynności, które właściciele czworonogów powinni systematycznie wykonywać. Są jednak rasy psów, z których pielęgnacją ciężko sobie poradzić samemu w domu. Na szczęście salony psiej urody i tzw. groomerzy, są teraz coraz bardziej popularni i każdy w swojej okolicy na pewno znajdzie kogoś godnego zaufania, np. fryzjer dla psów w Gdańsku sprosta najbardziej wymagającym przypadkom.

Dlaczego psia sierść wymaga odpowiedniej pielęgnacji?

Psie włosy, tak samo jak nasze, brudzą się. Na ich sierści osiada kurz i brud z ulicy. W sezonie letnim i na jesień osiadają na nich insekty, które lubią się tam zadamawiać na dłużej. Nieprawidłowo pielęgnowany pies może mieć w swojej sierści siedliska grzybów i bakterii. Wszystkich tych zanieczyszczeń należy się systematycznie pozbywać. W przypadku psów, które mają krótka sierść wystarczy regularna kąpiel i wyczesywanie, ale u długowłosych psów konieczne są już wizyty u groomerów.

Jakie rasy wymagają strzyżenia?

Jest kilka takich ras, które bez wizyty u psiego fryzjera kilka razy do roku się nie obędą. Są to wszystkie odmiany pudli, wszystkie terriery, sznaucery, foxterriery, shih-tzu, maltańczyki, setery irlandzikie i oczywiście popularne ostatnimi czasy westy. Właścicielom tych ostatnich szczególnie polecany jest salon Happy Dog, który oferuje m.in strzyżenie westów, o czym można przeczytac na https://happy-dog.com.pl/west. Po wizycie każdy psiak będzie pięknie wytrymowany i zrelaksowany. Oczywiście jeżeli u psów z krótką sierścią występują problemy skórne, to u nich również konieczne są wizyty u groomerów, po konsultacji z weterynarzem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*