Skok w tandemie – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skok w tandemie jest stosowany dla osób, które chcą doświadczyć dreszczyku emocji związanego ze swobodnym spadaniem, ale nie mogą tego zrobić samodzielnie. Pomysł skoczenia z samolotu z niczym poza ręką instruktora do trzymania się może brzmieć zniechęcająco, ale może to być niesamowite doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

Jakiego rodzaju spadochronu używają?

Spadochron tandemowy jest przeznaczony do użycia w tandemie z inną osobą, więc jest znacznie większy i cięższy niż spadochron jednorazowy. Został specjalnie zaprojektowany tak, aby mógł się otworzyć automatycznie, jeśli coś pójdzie nie tak i dać czas na bezpieczne wylądowanie.

Co się dzieje podczas lotu?

Pilot leci prosto w górę, aż osiągnie wysokość, na której nie ma chmur ani turbulencji wiatru. Następnie zacznie lecieć pod wiatr, aby móc przygotować się do lądowania bez narażania się na zderzenie z innymi samolotami lub przeszkodami takimi jak drzewa czy budynki przez silny wiatr. Kiedy wszystko jest już ustawione, mistrz skoków poinstruuje Cię jak przygotować się do samego skoku – obejmuje to założenie uprzęży i wyregulowanie jej pasków tak, aby wszystko pasowało przytulnie, ale wygodnie wokół Twojej talii i obszaru klatki piersiowej.

Będziesz się świetnie bawić, obserwując, jak ziemia opada z prędkością do (200 km/h w kierunku docelowej wysokości i otwierając spadochron na wysokości 3000 m.

Jeśli chcesz spróbować nowego doświadczenia, to skoki w tandemie Jelenia Góra, jest do tego miejscem idealnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*