Zalety zakupy mieszkania przez biuro nieruchomości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno nowego mieszkania to niezwykle ważna życiowa decyzja, a przede wszystkim ogromna inwestycja finansowa. Z tego względu nie warto samodzielnie przechodzić przez cały proces, ale lepiej skorzystać z usług profesjonalnego i doświadczonego pośrednika. Taka osoba pomoże nam m.in. w wyszukaniu atrakcyjnej oferty, zweryfikowaniu jej prawdziwości i załatwieniu formalności. Jeśli interesuje nas rzetelne biuro nieruchomości Tychy to miasto, w którym funkcjonuje kilka takich miejsc.

Prowizja to niewielki wydatek

Korzystanie z usług biura nieruchomości to znakomity pomysł zwłaszcza w sytuacji, gdy kupujemy mieszkanie po raz pierwszy. Pośrednik wybierze bowiem dla nas najlepsze oferty z lokalnego rynku, sprawdzi zgodność wszystkich umów oraz innych dokumentów, a także udzieli nam niezbędnych wskazówek. Co prawda musimy się liczyć z koniecznością zapłacenia mu prowizji, która wynosi zazwyczaj od 1 do 2% wartości lokalu, ale jest to wydatek w pełni opłacalny. Wynika to z faktu, że otrzymujemy następujące korzyści:

Oszczędność czasu – nie musimy go tracić na samodzielne przeglądanie setek stron i portali z ogłoszeniami ani na planowanie spotkań z osobami sprzedającymi. Robi to za nas pośrednik, co skutkuje maksymalnym skróceniem całego procesu.

Brak ryzyka nietrafionej inwestycji – pośrednik w trakcie oglądania danego lokalu zwróci nam uwagę zarówno na jego zalety, jak i wady. W ten sposób będziemy mieli możliwość podjęcia decyzji na chłodno i ewentualnego negocjowania ceny.

Minimum formalności – specjalista szybko przeprowadzi nas suchą stopą przez wszelkie aspekty formalne, zaczynając od zweryfikowania księgi wieczystej, a kończąc na przygotowaniu umowy.

Jak zatem widzimy, omawiane rozwiązanie to strzał w dziesiątkę. Warto w szczególności odwiedzić biuro nieruchomości w Jastrzębie Zdroju, gdyż pracują tam wyjątkowo doświadczeni i uczciwi pośrednicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*