Co musi posiadać wózek dziecięcy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako rodzice staramy się zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka na każdym poziomie. Szczególne znaczenie mają tutaj wszystkie sprzęty, jakie wybieramy do pierwszej wyprawki oraz wyposażenie. Znaczenie mają atesty, materiał wykonania, konstrukcja. Dotyczy to zarówno przedmiotów do pokoju dziecięcego, używanych stacjonarnie, jak i tych służących do podróżowania. W drugiej grupie bardzo ważne wózki dziecięce, które powinny spełniać określone standardy. Rodzice często zastanawiają się na co zwracać uwagę i co taki wózek powinien posiadać. Oto krótki poradnik

Bezpiecznie na spacerze

Oczywiście wózek musi posiadać odpowiednie kółka, bez tego ani rusz. Kolejna kwestia to dobra amortyzacja, która zapewni maluszkowi komfort podróży. Niezawodny jest hamulec nożny, dzięki któremu można zablokować koła i powstrzymać wózek przed przesuwaniem się, np. zostawiając go przed sklepem lub parkując sprzęt w parku.

Bardzo ważny element to praktyczna budka, która powinna być duża i najlepiej,gdy w łatwy sposób można ją wyjąć. Duże znaczenie ma także regulowana rączka, przez co rodzice dopasowują wysokość do swoich potrzeb w danej chwili. Praktyczny jest kosz na zakupy, dzięki czemu nie trzeba dźwigać zakupów.

Ważne jest również dodatkowe wyposażenie takie jak produkty firmy Mutsy. Mowa tutaj o śpiworku do wózka, w którym można owinąć maluszka, gdy robi się chłodniej lub parasolka, która z kolei w cieplejsze dni ochroni go przed promieniami słońca. W wózkach spacerowych bardzo sprawdza się przykrycie na nóżki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*