Co to są kosmeceutyki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmeceutyki są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Skorzystać z ich zalet oraz cennych właściwości decyduje się coraz to większa grupa osób. Są też bardzo często polecane przez lekarzy oraz specjalistów. Czym więc są kosmeceutyki?

Kosmeceutyki jest to nic innego jak połączenie w jednym produkcie środka leczniczego oraz kosmetycznego. Dzięki temu są stosowane powszechnie w dermatologii, a ich właściwości oraz efektywność działania oceniana jest znacznie wyżej niż w przypadku zwykłych, drogeryjnych kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one również szerokie działanie pielęgnacyjne, dlatego też ich stosowanie nie wymaga łączenie z kosmetykami – kosmeceutyki działają w pełni kompleksowo. Kosmeceutyki wyróżniają się zwiększoną ilością i dużym stężeniem substancji aktywnych, stąd też wynika ich podwyższona efektywność. Wśród składników kosmeceutyków można znaleźć zarówno substancje pochodzenia naturalnego i roślinnego, jak i syntetyczne wartościowe półprodukty.

Na rynku jest coraz to więcej firm, którere mają w swojej ofercie kosmeceutyki – na przykład kremy do twarzy o różnych właściwościach. Mogą być one stosowane praktycznie przez każdego, jednak ze względu na fakt, że cechują się one nierzadko bardzo dużym stężeniem danego środka aktywnego, wskazana jest przed ich użyciem konsultacja ze specjalistą. Może to być wykwalifikowany pracownik salonu kosmetycznego, farmaceuta lub lekarz dermatolog. Takie zachowanie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania produktu oraz chroni przed możliwymi niekorzystnymi działaniami niepożądanymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*