Dodatkowe funkcje terminali płatniczych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terminale płatnicze obecne są praktycznie w każdym sklepie i wszystkich innych miejscach, w których dokonywane są transakcje. Chociaż ich podstawowym zadaniem jest akceptacja kart płatniczych czyli poniekąd zapłacenie za dobro lub usługę, zostały one już wyposażone w masę dodatkowych funkcji, aby nadążyć za obecnymi wymaganiami społeczeństwa.

Cash back

Cash back jest funkcją pozwalającą wypłacić gotówkę z kasy podczas płacenia za zakupy kartą płatniczą. Jednakże, aby móc skorzystać z tej funkcji czyli wypłacić pieniądze, konieczne jest wpierw zrobienie jakichś zakupów i zapłacenie za nie właśnie kartą. Liczą się nawet te najmniejsze sumy. Łączna kwota jaką da się w takiej sytuacji wypłacić równa jest 200 złotym.

Doładowania telefonów

Niektóre terminale płatnicze dają możliwość opłacenia rachunków, a także zakupienia doładowania do telefonu lub bezpośredniego doładowania ich. Za pomocą tej funkcji możliwe jest dodanie pieniędzy na konto komórek należących do praktycznie wszystkich polskich sieci.

Przekazy gotówkowe

Inną dodatkową funkcją są przekazy pieniężne wykonywane z innego państwa do Polki. Takie pieniądze można odebrać w postaci gotówki z odpowiednio oznaczonych kas.

Preautoryzacja

Ostatnią, dotychczas istniejącą, dodatkową funkcją jest preautoryzacja. Wykorzystują ją najczęściej wypożyczalnie auto i hoteli, aby zabezpieczyć pieniądze za rezerwację hotelu w momencie gdyby klient się rozmyślił lub nie chciał zapłacić, a w końcu są to poniesione przez nich koszta, które muszą być przez klienta opłacone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*