Gdzie na podłogę położyć płytki a gdzie panele?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materiał podłogowy i to z czego jest wykonany zależy w dużej mierze od rodzaju pomieszczenia, do którego jest przeznaczony. Panele i kafle podłogowe różnego typu, to obecnie jedne z najczęściej wybieranych tworzyw podłogowych, zarówno do domów i mieszkań, jak i do innych pomieszczeń użytkowych. Zadając sobie pytanie, gdzie na podłogę położyć płytki a gdzie panele, należy wziąć pod uwagę kilka różnych opcji oraz wytycznych.

Istotne różnice przy wyborze podłogi

Panele podłogowe najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak salon, pokoje dzienne, sypialnie. Z kolei płytki na podłogę najczęściej stosuje się w łazienkach, przedpokojach oraz w kuchni. Kafelki i gres to na tyle wytrzymały materiał, że lepiej sprawdza się również w dużych halach przemysłowych oraz w pomieszczeniach, gdzie podłogi są narażone na uszkodzenia. Dotyczy to także pomieszczeń, które wymagają częstego czyszczenia, bowiem płytki podłogowe są materiałem znacznie łatwiejszym jeśli chodzi o zmywalność brudu oraz wytrzymałość na wilgoć (dotyczy to także odporności na różnego rodzaju detergenty oraz środki czyszczące).

Co prawda znaczna część paneli jest w chwili obecnej także wodoodporna, jednak mimo to jest to materiał bardziej przepuszczalny wodę niż płytka podłogowa. Pomijając ten fakt, znaczna część klientów wybiera panele również do położenia na podłodze w kuchni. Jest to najczęściej spowodowane tym, że ten rodzaj pokrycia podłogowego jest cieplejszy i bardziej przyjazny do chodzenia po nim boso, co dla wielu użytkowników ma niebagatelne znaczenie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*