Pompy hydrauliczne – ich rodzaje i zastosowanie

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pompa hydrauliczna to urządzenie powszechnie wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle – m.in. w branży motoryzacyjnej, chemicznej, spożywczej, mleczarskiej, górniczej, a także elektronicznej. Służy ona do zasilania konkretnego układu odpowiednimi ilościami oleju pod wysokim ciśnieniem. Z tego względu musi być regularnie serwisowana.

Gwarancja niezawodnej pracy maszyny lub systemu

Pompy hydrauliczne dzielą się na kilka głównych rodzajów. Najbardziej popularne są modele śrubowe, których działanie jest oparte na stosunkowo prostym mechanizmie ślimakowym (ruch obrotowy powoduje obieg danego czynnika roboczego). Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie używa się cieczy o niskiej i wysokiej lepkości.

Dużym powodzeniem cieszą się też wersje z zazębiającymi się kołami zębatymi, wyróżniające się nieskomplikowanym działaniem, ponadprzeciętną żywotnością i łatwą obsługą. Można je spotkać choćby w zakładach cukierniczych, naftowych, lakierniczych czy farmaceutycznych. Na rynku są ponadto dostępne pompy łopatkowe i wielotłoczkowe (montowane np. w sprężarkach). Te wszystkie i wiele innych rodzajów pomp możemy zakupić m.in. na stronie: https://www.hydrem.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*