Jak dbać o yorka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci akcesoriów dla zwierząt prześcigają się w coraz to nowszych gadżetach, które mają służyć naszym pupilom. O ile czasami produkowane są one bardziej z myślą o potrzebach właścicieli niż ich czworonogów, o tyle niektóre rasy faktycznie wymagają większej pielęgnacji niż inne. Dotyczy to w szczególności niewielkich psów oraz ras o długim włosiu. Przykładem są popularne od jakiegoś czasu yorki.

Pielęgnacja yorka

Psy tej rasy są bardzo delikatne. Należy je regularnie kąpać i czesać, aby uniknąć skołtunienia ich długiej sierści. Z pomocą może nam przyjść psi fryzjer, który zaproponuje dla naszego pupila „fryzurkę”. Zwłaszcza, że długa „grzywka” yorka ma zwyczaj wpadać psu do oczu, ograniczając jego pole widzenia lub wpadać do miski z jedzeniem. Przycinanie sierści na krótko warto zaplanować szczególnie na lato, dzięki czemu nasz pupil nie będzie się przegrzewał. Zazwyczaj wystarczy odwiedzić fryzjera raz na 2-3 miesiące. Regularne podcinanie sierści jest w wypadku tej rasy koniecznością. Na  https://psifryzjer.littleheroes.pl/ można zobaczyć przykładową ofertę strzyżenia czworonogów.

Yorki, ze względu na niewielkie rozmiary, są również bardzo wrażliwe na zimno. Podczas spacerów na mrozie mogą się łatwo przeziębić albo odmrozić sobie łapki. Dobrym wyjściem w tej sytuacji są ubranka dla psa – różnego rodzaju kaftaniki i kubraczki, które pomogą utrzymać temperaturę pupila, chroniąc go przed wychłodzeniem. Warto dodać, że możemy wybrać między wieloma modnymi wzorami i kolorami, a jeśli bardzo się postaramy – dopasować psi kubraczek do naszej kurtki. Kto powiedział, że nasz psiak nie może być modny?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*