Jak przechowywać alkohole domowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe alkohole cieszą się niezmienną popularnością. Wraz z różnymi trendami konsumenckimi można powiedzieć, że zainteresowanie niektórymi kategoriami domowych alkoholi wzrasta. Warto wspomnieć, że domowe alkohole są naprawdę dobre. Osoba, która je wytwarza ma pełną kontrolę nad procesem produkcji, a więc może nim kierować zupełnie według własnej woli. Od produkcji własnych alkoholi nie powinny także odstraszać pogłoski o karalności takich czynów- produkcja większości alkoholi na własny użytek jest legalna (zezwolenie trzeba uzyskać przykładowo na produkcję alkoholu etylowego). Kiedy już wszystko będzie gotowe, trzeba będzie wiedzieć jak ten alkohol przechowywać, by był najlepszej jakości.

Podstawowe sposoby

Jednym z najpopularniejszych domowych alkoholi jest wino. Wino zdecydowanie najlepiej przechowuje się w beczkach. Na polskim rynku można zakupić wiele rodzajów beczek. Najbardziej popularna jest jednak beczka dębowa 5l. Dlaczego akurat taka? Beczka dębowa pozwala najlepiej uwydatnić smak wina. Wino zachowuje w nich doskonale swoje wszystkie walory i świetnie dojrzewa. Pojemność 5 litrów natomiast jest najbardziej poręczna i odpowiadająca najczęstszemu zapotrzebowaniu.

Jeżeli chodzi o domowe piwo, trzyma się je w butelkach. W zależności od warki można wybrać butelki 330 ml oraz 500 ml. Nie ma tutaj żadnej różnicy. Najczęściej piwa mocniejsze (przykładowo w stylu porter bałtycki czy russian imperial stout) przechowuje się w mniejszych butelkach. Legalnie wyrobiony bimber podobnież trzyma się w butelkach- najczęściej przypominających zwykłe butelki wysokoprocentowych alkoholi. Wszystkie typy butelek naturalnie dostępne są w internecie.

Różnego rodzaju akcesoria do bimbru, piwa i wina znajdziesz np. w sklepie Alkohole Domowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*