Rodzaje i przykłady reklamy zewnętrznej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reklama zewnętrzna jest stosowana przez człowieka od tysięcy lat. Jest to podstawowy argument przemawiający za jej skutecznością. Billboardy czy też plakaty działają na potencjalnego klienta w sposób długofalowy. Jakie są rodzaje reklamy zewnętrznej i które są skuteczne w dzisiejszych czasach?

Co to jest reklama zewnętrzna?

Z angielskiego outdoor advertising, jest reklama zamieszczana poza miejscem zamieszkania odbiorcy. Jej zadaniem jest dotarcie do konsumenta i oddziaływanie na niego w sposób długofalowy. Reklamę zewnętrzną umieszcza się na specjalnym przeznaczonym do tego nośniku jak np. billboard i ściana LED. Umieszcza się ją często w zatłoczonych miejscach, galeriach handlowych lub ważnych punktach danego miasta.

Nośniki reklamy zewnętrznej

W dzisiejszych czasach wyróżnia się wiele nośników reklamy zewnętrznej. W dobie rozwoju technologicznego niektóre z nich są bardziej skuteczne od innych. Najczęściej spotykane formy reklamy zewnętrznej to między innymi:

– billboard reklamowy – tablice stosowane do prezentacji plakatów dany produkt lub usługę umieszcza się na budynkach, przy ruchliwych drogach i w centrach miast

– ściana LED – ciesząca się coraz większą popularnością forma reklamy zewnętrznej. Daje ona możliwość prezentacji oferty firmy w sposób efektywny i atrakcyjny dla konsumenta. Taki typ reklamy występuje w formie interaktywnej np. animacji 2D lub 3D. Dzięki temu są one bardziej przyswajalne dla odbiorcy i przyciągają ich uwagę.

– citylight – panel reklamowy, zazwyczaj podświetlany, który można spotkać np. na przystanku autobusowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*