W jakich sytuacjach warto udać się do fizjoterapeuty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy masz ból lub uraz, pierwszą rzeczą do zrobienia jest samoopieka. Możesz mieć pokusę, aby sięgnąć po środek przeciwbólowy, ale może on uzależniać i nie zawsze rozwiązuje problem.

W niektórych przypadkach lepiej jest udać się do fizjoterapeuty, niż po prostu brać leki bez recepty. Oto kilka sytuacji, kiedy powinieneś szukać profesjonalnej pomocy:

Kiedy odczuwasz ból, który nie ustępuje po dwóch tygodniach

Może to być cokolwiek, od bólu pleców po rwę kulszową (ból promieniujący w dół nogi) lub łokieć tenisisty (ból po zewnętrznej stronie łokcia).

Jeśli ból się nasila, a nie poprawia, lub jeśli rozprzestrzenia się z jednego miejsca na drugie 

Jeśli na przykład miałeś operację na kolanie, a teraz boli Cię nie tylko kolano, ale także dolna część pleców – to nie jest normalny czas rekonwalescencji i powinieneś zgłosić się do kogoś, kto zna się na tego typu urazach.

Jeśli po upływie około sześciu tygodni od wystąpienia urazu nadal masz objawy, takie jak obrzęk lub trudności z poruszaniem się 

Całkowite wyleczenie urazu może potrwać dłużej niż sześć tygodni, ale jeśli po tym czasie nadal występują oznaki zapalenia, warto zasięgnąć porady specjalisty, aby wiedział dokładnie, z czym ma się do czynienia.

Jeśli poszukujesz takiego specjalisty, to koniecznie odwiedź stronę: https://rehasanka.pl/fizjoterapia-warszawa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*